• Spływy kajakoweSuper zabawa dla całej rodziny!
  • Poznaj RoztoczeNatura w zasięgu ręki
  • Kajaki dla całej rodzinyUdane rodzinne wakacje
  • Kajaki dla całej rodzinyZapraszamy do Krasnobrodu
Spływy kajakowe1 Poznaj Roztocze2 Kajaki dla całej rodziny3 Kajaki dla całej rodziny4

Wszystko o kajakach


Co zabrać ze sobą na spływ jednodniowy?

Jeżeli zdecydowałeś się przeżyć niezwykłą przygodę wybierając się na spływy kajakowe w Krasnobrodzie czeka cię z pewnością wiele wrażeń. Na taką wycieczkę powinieneś się specjalnie przygotować.

Czytaj dalej..

Spływ kilkudniowy – jak się przygotować?

Kiedy chciałbyś spędzić na łonie natury więcej niż jeden dzień, prócz ciepłego i wygodnego ubrania a także czegoś na ząb powinieneś zabrać jeszcze wiele innych, niezbędnych rzeczy. Będziesz musiał zorganizować sobie nocleg.

Czytaj dalej..

Kamizelki asekuracyjne – obowiązek każdego kajakarza

Każdy, kto wybiera się na spływy kajakowe po Roztoczu powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Czytaj dalej..

Jak wybrać odpowiednie wiosło?

Spływ kajakowy w Krasnobrodzie może być twoim pierwszym tego rodzaju doświadczeniem. Z pewnością więc niewiele wiesz zarówno o samych kajakach, jak i o reszcie niezbędnego sprzętu – choćby o wiosłach.

Czytaj dalej..

Kajaki rekreacyjne

Jest to rodzaj kajaków dla osób, które zainteresowane są kajakarstwem jako sposobem pewnej aktywności fizycznej. W trakcie takiego rekreacyjnego spływu kajakowego po roztoczu, można podziwiać piękne krajobrazy nigdzie się nie spiesząc.

Czytaj dalej..

Kajakarstwo morskie i górskie

Kajaki morskie to sprzęt, dzięki któremu mogą się przemieszczać zorganizowane grupy w wielkości od dwóch, do trzech osób. Pływać nimi można nimi jednak także w pojedynkę. Każdy z modeli będzie można dopasowywać do potrzeb kajakarza a także jego upodobań, ponieważ występuje on w sporej ilości odmian.

Czytaj dalej..

Przyjemne z pożytecznym, czyli tani sposób na wakacyjny wyjazd

Każdego roku okres wakacyjny okazuje się być długo oczekiwanym okresem przez duże rzesze turystów. Turystów, którzy planują spędzić swoje wakacje i przypadający na ten czas ich okres urlopowy gdzieś nad morzem, na Mazurach lub w górach.

Czytaj dalej..

Podstawowe wyposażenie na spływ kajakiem jedno i kilku dniowy

Zazwyczaj w zależności od tego, jaką ilością wolnego czasu dysponujemy w danym okresie podejmujemy decyzję o wyborze miejsca na nasz udany wypoczynek. Forma wypoczynku, jaką są spływy kajakowe jest doskonałego rodzaju opcją zarówno w przypadku chęci zorganizowania jednodniowego wypadu jak też w formie kilkudniowego spływu.

Czytaj dalej..

Podstawy bezpieczeństwa na wodzie

Wybierając się na kilkudniowy spływ, czy to szlakiem znanej polskiej rzeki czy też w miejscu, które nie zyskało jeszcze ogólnokrajowego rozgłosu jak chociażby spływy kajakowe w Krasnobrodzie, w pierwszej kolejności musimy zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo.

Czytaj dalej..

Kamizelka asekuracyjna, - popularny kapok dla każdego

Jest to przedmiot, do którego wiele osób biorących udział w spływie kajakowym podchodzi z reguły z lekkim przymrużeniem oka czy nawet z pewnym rozbawieniem traktując go w formie zbędnego i czasem wielce niechcianego wyposażenia kajaku.

Czytaj dalej..

Sprzęt na spływie kajakowym

Bez względu na to gdzie jest organizowany spływ kajakowy, podstawowym sprzętem stosowanym w tego rodzaju formie wypoczynku jest oczywiście sam kajak. Jak wielu osobom wiadomo, kajak jest małą jednostką pływającą, w której możemy płynąć sami lub z inną osobą.

Czytaj dalej..

Kilka wskazówek dla początkujących na szlaku kajakowym

Chociaż dla niektórych osób może wydawać się to nieco dziwne to spływy kajakowe na Roztoczu mogą okazać się trudniejsze niż byśmy początkowo przypuszczali. Dotyczyć to będzie przede wszystkim wszystkich świeżo upieczonych kajakarzy, którzy nie posiadają z reguły jakiegoś większego doświadczenia w zakresie spływu kajakiem.

Czytaj dalej..

Kilka cennych uwag i sugestii

Bez względu na to czy w okresie kilku wolnych dniu wybieramy się na kajaki na Mazurach czy też kajaki na Roztoczu warto abyśmy w naszych poczynaniach przestrzegali kilku najbardziej podstawowych rad. Są to rady i wskazówki, które będą w stanie zagwarantować wszystkim uczestnikom odpowiednio duże bezpieczeństwo i zadowolenie z odbywającego się spływu.

Czytaj dalej..

Ubiór na spływ kajakowy

Wybierając się na spływ kajakowy na terenie Mazur, Kaszub czy też Roztocza musimy zatroszczyć się nie tylko o odpowiednio przygotowany sprzęt pływający, ale również o właściwy ubiór nas samych podczas trwania powyższego rodzaju przygody.

Czytaj dalej..

Podstawowy ekwipunek podczas spływu kajakowego

Wiele osób wybierających się po raz pierwszy na spływy kajakowe na Roztoczu ma dosyć często pewien dylemat, co zabrać ze sobą na tego rodzaju przygodę. Oczywiście podstawą każdego wyboru powinien być przede wszystkim zdrowy rozsądek, nie mniej jednak dobrze jest przestrzegać pewnych zasad i reguł wybierając kajaki w Krasnobrodzie.

Czytaj dalej..

Spontaniczny wyjazd na spływ kajakiem

Podejmując szybką decyzję w charakterze typowo spontanicznego wyjazdu, jednym z najczęstszych kierunków na wyjazd są nadmorskie miejscowości lub urocze tereny Warmii i Mazur. Oczywiście są to jedne z najbardziej typowych miejsc dla osób zamieszkujących w północnej części naszego kraju.

Czytaj dalej..

Wybór trasy spływu kajakowego

Decydując się na spływy kajakowe na Roztoczu w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę nasze własne możliwości i w pełni obiektywnie ocenić swoje umiejętności kajakarskie. W zależności od naszych typowo indywidualnych umiejętności podejmiemy, bowiem decyzje o wyborze trasy naszego spływu kajakowego.

Czytaj dalej..